Jak uvázat sarong - pareo?

Tento skvělý a univerzální kousek letního oblečení si jistě zamilujete i vy. Velmi dlouhý pruh látky, který se na tělo váže, vrství a obtáčí křivky, je původem z jižní a jihovýchodní Asie, kde má svou bohatou historii, tradici i funkční opodstatnění. Klimatické podmínky, ve kterých se vám potí snad i nehty na nohou, nejsou pro tradiční „západní“ módu moc vhodné. O kalhotách snad ani nemluvě. Sarong zde nosí muži i ženy, liší se jen vzorem a stylem vázání. Někdy se můžete setkat i s názvem pareo, jedná se v podstatě o totéž. Rozdíly jsou zeměpisného a kulturního charakteru, ale v obou případech se jedná o rozměrný kus tkaniny, který se obtáčí kolem těla jako oděv.

Jak mám nosit sarong - pareo?

Tak, balíček už dorazil, sarong je vybalený a vaše nedočkavé prsty jen jen ho uvázat… ale jak na to? Nyní vám vysvětlíme několik báječných způsobů, jak si jej perfektně, ale hlavně jednoduše natvarovat. Jednou z nejlepších vlastností sarongu/parea je jeho variabilita. I když se většinou nosí nízko na bocích jako dlouhá sukně, lze ho uvázat i kolem krku nebo na bok jako splývavé šaty. Různými styly vázání můžete nechat vyniknout vaše přednosti. A nebojte se, lichotí opravdu každému typu postavy. Řasením a tvarováním můžete zdůraznit či schovat to, co zrovna potřebujete. Nošení sarongu nízko na bocích prodlužuje střední část těla a klade na ni důraz. Zatímco kratší verze zdůrazní nohy.

Z velkého množství sarongů a pareo si můžete vybrat na našem eshopu.

Způsoby vázání

Jednoduchá MAXI zavinovací sukně

Základním typem je dlouhá nařasená sukně s vázáním na boku. Uchopte cípy látky na delší straně. Roztáhněte sarong vzadu za svým tělem, omotejte kolem pasu a na boku svažte do uzlu.

Sarong Pareo Jednoduchá MAXI zavinovací sukně

Jednoduché splývavé šaty

Tento styl toho zakrývá více, ale stále je velmi ženský a přirozený. Postup je opět velmi jednoduchý. Uchopte látku vzadu za zády za cípy a obtočte pod pažemi kolem hrudníku. Svažte je do uzlu nad prsy. Cípy nechejte volně viset, nebo svažte vzadu za krkem. Takové šaty jsou vzdušné, lehké a velmi příjemné na nošení.

Sarong Pareo Jednoduché splývavé šaty

Šaty s překříženým vázáním za krk

Rafinovanější, a přesto velmi elegantní styl nabízí tento postup… Sarong držte za cípy vzadu za zády. Zaviňte kolem hrudníku pravý cíp doleva za krk a levý zase doprava. Vzadu za krkem svažte. Ve předu tak vznikne efektní překřížení.

Sarong Pareo Šaty s překříženým vázáním za krk

MINI sukně

Tento typ je ideální na pláž, třeba na cestu k plážovému baru pro nějaký osvěžující nápoj. Sarong jednoduše přeložte napůl a cípy uvažte naboku.

Sarong Pareo MINI sukně

Šaty na jedno rameno ve stylu TOGY

Nápaditý i lehce provokativní styl, který osloví mnohé ženy. Uchopte cípy sarongu a protáhněte pod paží jedné ruky a svažte na rameni té druhé. Pro větší komfort svažte ještě v úrovni boků.

Sarong Pareo Šaty na jedno rameno ve stylu TOGY

Šaty s efektním středovým vázáním

Tento typ je zajímavou variantou k jednoduchým splývavým šatům. Sarong dejte za záda a uchopte za cípy, obtočte kolem těla pod pažemi. Vprostřed nad prsy svažte. Cípy, které volně visí z uzlu několikrát zakruťte tak, aby vznikl krátký „cop“, který bude sahat od místa vázání nad prsy až ke klíční kosti, zbylou část cípů svažte za krkem.

Sarong Pareo Šaty s efektním středovým vázáním

Pelerína

Připravte si sarong na délku, uchopte cíp na jedné straně a svažte s látkou zhruba v jedné třetině delší strany, na druhé straně udělejte totéž. Vniknou tak jednoduché otvory jako rukávy. Splývavá část sarongu bude vzadu vlát jako plášť.

Sarong Pareo Pelerína

MAXI šaty s překříženou ohlávkou (dlouhá strana bude kopírovat siluetu)

Uchopte vpředu před tělem cípy sarongu na kratší straně, překřižte a uvažte za krk, poté uchopte látku v oblasti pasu a obtočte směrem dozadu za záda a svažte. Tyto šaty jsou velmi elegantní a efektní, svázáním v pase vznikne bohatě řasená část v horní oblasti trupu, která je v kontrastu se splývavou spodní částí od pasu dolů.

Sarong Pareo MAXI šaty s překříženou ohlávkou

Přehoz či plášť

Pokud máte sluníčka pro tento den už dost a potřebujete chvilinku oddech, poslouží vám sarong jako skvělý přehoz či plášť přes ramena. Můžete jej svázat vepředu na klíční kosti, nebo nechat volně splývat z ramen jako plášť. Tento univerzální plážový outfit je skladný a snadno se vejde do kufru každé ženy. Najděte si u nás ten pravý, nechte se oslovit barevnými vzory i tradičními motivy.

Sarong Pareo Přehoz či plášť