Nákup teakového nábytku mnozí považují za moudré ekonomické rozhodnutí. Je to dáno především benefity sepsanými v našem článku o výhodách teakového dřeva. Pokud stále uvažujete nad vhodnou výbavou pro vaši zahradu nebo jakoukoliv místnost vašeho bytu či domu, naservírujeme vám níže v několika odstavcích několik faktů týkajících se teakového dřeva.

Jedním z nejsilnějších faktorů při koupi nového masivního nábytku je jeho cena. Ne všichni prostě můžeme jít a vydat množství financí za nejkvalitnější nábytek. Při úvahách nad cenou je však nutné zahrnout také hodnotu, kterou za tyto peníze získáte – zjistíte, že počáteční cena není reálným ukazatelem kvality a užitečnosti. V tomto směru je zajímavé také jedno známé přísloví, kde se praví: „Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit levné věci.“

Trvanlivost, která vás přežije

Při hodnocení kvality venkovního nábytků zvažte jeho trvanlivost. Pokud je vaším plánem např venkovní nábytek na jednu nebo dvě sezóny a následné vyřazení / výměna, pak není smysluplné věnovat jeho výběru extra čas, úsilí a peníze. Teakový venkovní nábytek je předurčen pro skutečné dlouhodobé využívání, nikoliv na několik sezón – jedná se o cennou investici přinášející úspory v následujících letech. Často se říká, že nákup teakového nábytku je poslední investicí, kterou tímto směrem v životě vytvoříte.

Do jakéhokoliv počasí

Pro mnoho jiných dřev platí, že je musíme pravidelně ošetřovat, abychom zabránili nejrůznějším hnilobám a škůdcům v jeho likvidaci – složení teakového dřeva můžeme nadneseně přirovnat k přírodnímu repelentu. Často musíme také dávat pozor v průběhu velmi nepříznivého počasí, ať už se jedná o zimu, déšť nebo horké sluneční paprsky. Teak si pro svoji odolnost vůči rozmarům počasí získal u lidí výsadní postavení – můžeme jej umístit v klidu přímo na zem, v blízkosti vody nebo pod stromy s rozložitou korunou zajišťující trvalý stín.

Nenáročná údržba

Jestliže vás od nákupu dřevěného nábytku odrazují obavy z následné údržby, tak máte s teakovým dřevem vyhráno. Vyžaduje jen velmi nízkou úroveň údržby. Chcete-li zachovat jeho původní barvu i o následujících let, jednoduše jeho povrch vyleštěte jemným brusným papírem a odstraňte z vnějšku zoxidovanou vrstvu dřeva. Místo toho můžete dřevo jednou za čas umýt mýdlovou vodou.