Buddhova soška - součást uctívání v buddhistickém náboženství

Sochy a sošky Buddhy jsou ústřední součástí uctívání v buddhistickém náboženství a mají mnoho různých symbolických forem. Jsou vhodné jak pro dekorativní účely, tak i pro skutečné náboženské účely a byly vytvořený zručnými tvůrci v Asii.

Zpodobňují Buddhu v různých pózách jsou vyrobeny z vysoce kvalitní pryskyřice a v tmavě hnědé barvě - jak je u Buddhy obvyklé. V posledních letech se sošky a figurky Buddhy staly módní položkou. Tyto dekorace bývají běžně prodávány v obchůdcích na celém světě. Nicméně, buddhistická společenství v Asii tvrdí, že se zpodobněním Buddhy by se mělo zacházet s úctou a soška by měla být umístěna na vhodném podstavci.

Naše pryskyřicové figurky jsou odolné a snadno se čistí. Neztratí lesk a jsou odolné i vůči rozmarům počasí.

Buddha - indický princ, který dosáhl stavu osvícení

Buddha byl indický princ který se jmenoval Siddhárta Gautama. Dosáhl stavu osvícení po studiu a procvičování meditace. Tímto se osvobodil od věčného koloběhu znovuzrození – samsáry. Po tomto osvícení strávil zbývajících čtyřicet let svého života putování Indií a učením.

Dnes se buddhismu daří na celém světě, zejména v Asii, kde se Buddhovi figurky a sochy široce používají 300 miliony Buddhových následovníků. Sochy a sošky Buddhy se nachází po celém světě, od malých sošek pro oltáře chrámů a domácností, amulety, až po masivní konstrukce, jako je slavný Velký Buddha na ostrově Samoa. Mnoho lidí nyní uznává zpodobnění Buddhy coby symbol moudrosti, soucitu a míru.