Čínský se nazývá Čcha-hai a je to vlastně stolek nebo podnos, na kterém se připravuje čaj metodou Kung Fu Cha - rituální způsob přípravy čaje nebo také způsob, jakým poznat čaj dokonale po všech stránkách. Při obřadu se provádí vyhřívání čajového náčinní a polévá se čajový bůžek, čímž se vzdává úcta vodě a právě i čajovému bůžkovi. Obvykle se čajové moře skládá z hladiny a dna, které slouží jako zásobník na vodu. Je to nejen velmi praktický „vynález“ , ale dodává přípravě čaje své estetické kouzlo. Výborný je tedy nejen k čajovému obřau, ale kdykoliv při servírování čaje. Kdykoliv při nalévání ukápnete nebo když se vám omylem miska převrhne, vše jednoduše steče do zásobníku, který na konci čajování jednoduše vylijete a necháte vyschnout. Zajímavou alternativou klasickým čajovým mořím může být yixingové čajové moře, které se výborně hodí společnosti k yixingové soupravě, nebo moře bez zásobníku (nebo s menším zásobníkem) a s odtokovou hadičkou.

Rychlé info
Obrázek (9069)Čajové moře keramické yixing 24 cm

Čajové moře keramické yixing 24 cm

Skladem
1 025 Kč
Yixingové kulaté čajové moře pro přípravu čaje tradičním obřadem Kung Fu Cha nebo klasicky kdykoliv, když máte chuť na sypaný čaj. Průměr 2…

Gong Fu sada

Sestavte si sadu na rituál Gong Fu Cha

Čajový rituál Gong Fu Cha představuje nejen dokonalou přípravu čaje, ale také jeho dokonalé poznání způsob relaxace a tradiční ceremonii, která byla součástí čínského císařského dvora.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz