Příjemné růžovo-oranžové mihotající se měkké světlo v přítmí pokoje zaručující pohodu a relaxaci. Takto bychom mohli jednoduše popsat efekt solných svícnů. Jejich význam je ale hlubší a možná Vás překvapí, jak vám himálajská sůl může vylepšit atmosféru ve Vašem obydlí. Za její, někdy světle, jindy až krvavě růžovou barvou stojí minerály železa, které jsou jednou z hlavních složek geologického podloží himálajského masívu. Z estetického hlediska jsou solné lampy velmi oblíbené právě pro svou barvu a efekt, které způsobuje světlo. 

V našem e-shopu se můžete setkat se dvěma typy, a tedy možnými zdroji, světla. První variantou jsou solné svícny s otvorem na umístění čajové svíčky, což je nejpřirozenější zdroj světla a efektivní zdroj blahodárných iontů. Druhou variantou je LED dioda s připojením pomocí USB kabelu. Tyto čakrové lampičky mění barvu dle základních čaker a jsou vhodné k harmonizaci a terapii barvami.

A jaké jsou vlastně blahodárné účinky himálajské soli? Existuje tzv. desatero, proč mít doma solný svícen:

1) Nejčastější důvod – odstraňuje a redukuje pachy po kouři, pyl, prach. Ano. Solná lampa pracuje jako jednoduchá čistička vzduchu. Prachové částice, které jsou přítomny ve vzduchu ve formě aerosolů se díky zahřívání soli na ni navážou a do ovzduší se uvolňuje „vyčištěná“ vodní pára.

2) Pomáhá při astmatu a alergiích. Ano. Právě pro svou vlastnost odbourávání prachu v ovzduší jsou tyto lampy vhodné pro astmatiky a alergiky. Je prokázáno, že se lidem s těmito problémy snižují symptomy. Růžová himálajská sůl je vhodná i k inhalacím.

3) Zmírňuje kašel. Ano. Vše souvisí se vším, takže jakmile se naváží prachové částice na sůl, s odpařovanou „čistou“ párou se uvolňují do ovzduší záporné ionty, které působí blahodárně na řasinkové buňky v průdušnici a zvyšují jejich aktivitu, čímž čistí plíce.

4) Proti únavě. Záporné ionty, jak už víme, aktivují řasinkový epitel v plicích, zároveň tak dopomáhají doplnit energii a celkovou vitálnost. Už po týdnu byste měli poznat rozdíl.

5) Neutralizuje elektromagnetické záření. V dnešní době máme v domácnosti spoustu technických vymožeností – od televizí, počítačů, telefonů, tabletů atd., které vyzařují právě škodlivé elektromagnetické vlny. Ty způsobují stres, chronickou únavu aj. Zvýšením záporných iontů v ovzduší tyto EMG vlny slábnou. Vhodné je umístit svícny především vedle přístrojů.

6) Zlepšuje kvalitu spánku. Díky uvolněným iontům.

7) Zlepšuje náladu a koncentraci. Ionty zlepšují přenos kyslíku v těle a tím podporují produkci serotoninu, hormonu štěstí.

8) Zmírňuje sezónní afektivní poruchu. Teplé měkké světlo, které vyzařuje z těchto solných svícnů, zmírňuje příznaky této poruchy. Přirozené světlo má blahodárný vliv pro tělo i duši.

9) Statická elektřina? Pokud s ní zápasíte, mějte doma solné svícny či lampy. Díky, nám už dobře známým iontům, se tyto projevy mírní a už se nemusíte bát se něčeho dotknout.

10) Pokud se Vám náhodou lampička či svícen rozbije, nezoufejte. Lampičky jsou „recyklovatelné“. Po roztříštění ji můžete použít jako dekoraci nebo např. do koupele a dopřát tak své pokožce a organismu detoxikaci a zmírnění bolesti svalů. Věříme, že si z naší nabídky pákistánských svícnů různých tvarů a typů vyberete a budete spokojeni.


Příspěvek vznikl na základě článku „10 Reasons To Have A Himalayan Salt Lamp In Every Room Of Your Home“ dostupného online z www.naturallivingideas.com