Harémové kalhoty tzv. aladinky

Mezi stálice orientálního oblečení patří již několik desetiletí harémové kalhoty - tzv. aladinky. V naší nabídce najdete velké množství různých střihů a vzorů. V zemích původu se objevují Indie, Indonésie, nejčastěji však právě Thajsko. Proč právě thajské kalhoty zaujímají první místo v nabídce našeho obchodu? Určitě se v tom projevuje široká paleta barev a vzorů od tradičních motivů se slony, přes oblíbené mandaly až po moderní květinové vzory. Nicméně, ne každý ví, že Thajsko je významným producentem textilu i v celosvětovém měřítku.

Rychle rostoucí thajský módní průmysl, který zahrnuje kožené výrobky, šperky a oděvy v mnoha různých podobách a stylech se velkou mírou podílí i na tváři života v hlavním městě Thajska – Bangkoku. Ač je, ve srovnání s Evropou, tento průmysl v Thajsku stále mlád, pestrá nabídka oblečení všeho druhu patří k vyhledávaným cílům jak turistů, tak i zahraničních společností hledajících kvalitní a neokoukané dodavatele.

Thajsko má silnou tradici výroby vysoce kvalitních látek, jako je např. thajské hedvábí. Oděvní průmysl má významnou úlohu v ekonomice země a představuje zhruba 17% celkového HDP. Je to největší zpracovatelský průmysl v Thajsku, kde více než 4500 výrobců zaměstnává přes jeden milion lidí. To je zhruba 20% podílu všech zaměstnanců ve výrobě. Navíc, s ročním vývozem za více než 6 miliard amerických dolarů ročně, patří textilní a oděvní výrobky mezi nejvýznamnější exportní odvětví, které představuje až 60% z celkového vývozu země.

Vzhledem k „dobrému módnímu čichu“ Thajců až 50% příjmů thajských obchodníků s oděvy tvoří nákupy turistů. Lze si jen těžko představit, že by turista odjel z hlavního města Thajského království bez nějakého toho kousku textilu pořízeného v místních obchůdcích, pouličních krámcích, na tržišti či v jednom z mnoha obchodních domů.