Každemu je jazne, že si muže kupiť farec na dovolene v Turecku, Egyptu, či v jine zemi, kdě se jezdi na dvuhrbych kravach. Cena tam vypada fest dobře , ale dajtě si tam pozor na šizunky, aby Vas něošulili. Třeba tak, že farec budě na prd, bo něbudě kompletni, což je na targovisku běžna věc. Nabizene farce němaju ty spravne gumove těsněni, a jak pak chcete z farce kuřiť tak žadny dym něvyfarate a ešče si na tom fest zafarate než vyfarate, proč farec něfara.

Tež se stava, že farce které tam pajtaši prodavaju, su dobre jenom do vyklenku v obyvaku mezi kytky na lapani prachu, bo je třeba zalita trubica, nebo není zpětny ventilek a nebo je plech tenky jak toaletni papir a ďuravy jak syto na halušky, tež byvaji i hadice všelijak domrvene, ucpane piskem a ďurave, něbo i drut mají rezavy, co na nim ten papir drži…... No, a pak s taku dymku přiletitě ku nam a jak se zadaři, tak dokupite těsněni, hadicu, sklenicu (bo se roztřiska v letadlu), kotlik, něbo co potřebujetě. Něvymyšlam luďkově, bo to se fakt děje. A mumy tu další problem, bo jak si přivezetě z orientu atypicky farec a rozbije se Vam např. sklenica na vodu, těžko u nas vyznětě nahradni.. A jak se ma včil člověk zorientovať když chce farec kupiť? Bo dymki už se prodavaju uplně v každym kramě a na internětě, bo každy si řekně, že v tom rychle zrobi chechtaki. Dumam tak, že asi žadne věci neprodava tolik pajtašu, co o tym nic něvi. Tož dam Vam rady. Na jisto bych šel do specializovane prodejně, bo tam aspoň budu vědět, co prodavaju, a je jedno jak kolo u tragača, esli je to obchod, něbo čajovňa nebo shop internetovy. Už vyše pišu, že prodejcu je jak holubu na Masarykaču, ale su také finty jak prubnuť, esli su to odbornici, nebo kdovijaci kšeftaři. Vemtě si třeba take nahradni dily. No a kukněte se, esli jich zvoleny prodejce vůbec ma…. Bo jak se vam cos posmoli, kdě budětě shaněť nahradnich dilu?

A taky si zprubujtě pořadně šecki sučastky farce, esli su funčkni a v cajku, aby mohl Vaš farec v pohodě farat. Začněme u hadice ,co se ji normalně řika šlauch. Je jazne, že musi fajně profukovat z koňca na začatek, ba i na opak. Ať se dobře potahuje pak ten dym. Ale pozor, bo něsmi profukovat. A jak to zjistitě? No to je jednoduche, ucpetě jeden konec prstem a fukněte do druheho, jak to něidě, tož je hadica v klidu. Pak je třa hodit okem na šecki těsněni. Mezi sklinku a tyčku farce, mezi hadicu a tyčku a v neposledni řadě tež i mezi kotlikem a tyčku. No a jak chybi někde těsněni, tož to je špatne, bo farec něbudě těsnit a pořadně farat.

Nejlepši matě poskladať cely farec do kupy, zacpat pazuru kotlik na tabak z vrchu a tahať, jak to něidě, to mužetě byť spokojeni, bo všistko je cajku. Hlavně musitě tahať a ne fukať, bo farec ma zpětny ventilek a fukanim zjistite prd. No a jak tahatě a idě to, tak to ale vubec něni dobře, bo farec nětěsni. Další podstatna sučastka farce je kotlik. Něbyvo nězvykem, že kotlik je myzerně zrobeny, něbo že nima dost pruduchu. Bo dobry kotlik by měl mit ni dva, ni třech, ale minimalně čtyřech pruduchu. Nejlip však pět. A proč je to take duležite? Bo jak je malo pruduchu tak se tabak spaluje z jedne strany rychleji, a pak nězhoři cely něbo se připyka a něni to vubec fajne na kuřeni. A ešče tu su dvě hlavni největši sučastky, na ktere je třeba dať pozorně pozor. A to sklinka a tyčka farce. U sklinky se divajtě, esli se něbula jak stary tata z nostopa, ale stoji jak vojak před prezidentem..A esli něma bubliny. A na tyčce si všimejtě, esli něni rezava a z jakeho je vlasně materialu, tež jestli nemá nějake divně zrobene zfary.

No a včilek je to už jen na Vas, co za farec a kdě si kupitě. Jazne, že si vyberetě taku, co se vašemu oku zalahodi, aj ladi barevně, tež se rozhodnětě pro spravnu velikosť. Bo větči farce (do asi 90cm, bo pak už to něni farec, ale komin od biocela) lip stoji a něbulaji se, a tež vic vody ve sklince li chladi dym a filtruji. Menši zas šikovně zabalitě do baglu a mužetě nosiť kaj chcetě ze sebu. Dymu a Farcum zdar!!!