Vonné tyčinky se vyznačují ušlechtilou jemnou vůní jasmínu s typickými prvky této hedvábné květinové esence utkané z darů noci. Tyčinky zapalujte k vytvoření atmosféry klidu a pohody, uvolnění napětí, tišení úzkosti, či při meditaci nebo posílení spirituality, kterou tato vůně dokáže navodit.

Dopřejte si jedinečné chvíle v čase, který trávíte v soukromí se svým partnerem nebo přáteli. Setkejte se s tradičními motivy dávných a dalekých kultur prostřednictvím jemných akcentů vůně jasmínu, ručně vyrobených vonných tyčinek, připravených podle staleté receptury. Jejich složení vyniká použitím vybraných přírodních vonných složek a esencí. Pro pálení tyčinek doporučujeme použít jeden z tradičních stojánků… které nabízí komfort a bezpečí k této oblíbené kratochvíli.

Jak se získává jasmínová vůně?

Obloha začíná blednout namodralým světlem a blíží se rozbřesk. Na cestu se vydává skupinka sběračů, kteří oparně sklízí bílé květy jasmínu, jako zářivé klenoty z náhrdelníku noci. Je tajemný čas těsně před úsvitem a květy je třeba sklidit dříve, než z nich sluneční paprsky vytáhnou omamnou vůni. Jasmín je darem noci, který na jejím sklonku vydá nejvíce ze své síly (květy jasmínu během dne ztrácí až 20 procent své vůně). Každý květ je třeba sbírat ručně a velmi opatrně, aby se nepoškodil. Na výrobu 1 kg jasmínového oleje je třeba asi 8 milionů květů. Vůně je natolik unikátní, že ji nelze nahradit synteticky. Proto je jasmín také jednou z nejdražších a nejcennějších vonných složek používaných již od 9. století. A kdo někdy procházel kolem rozkvetlého jasmínového keře, jistě pochopí proč tomu tak je.

Jaké má jasmín účinky?

Původ jasmínu leží na východě a pro svou krásu a vůni je odnepaměti používán v náboženských a rituálních obřadech a při meditaci. Je chápán jako symbol ideální krásy, hluboké duchovní lásky, přátelství a oddanosti.

Vůně jasmínu stimuluje pocity harmonie, uvolňuje napětí, úzkost a neklid a zahání nespavost. A návdavkem navozuje pocit štěstí a radosti, má také prokazatelné afrodiziakální účinky. Taktéž má jasmín řadu nezanedbatelných léčivých účinků, pokud se užívá například jako čaj.