Posvátná síla santalových vonných tyčinek

Santalové dřevo je považováno za jeden z nejposvátnějších prvků v rozličných náboženstvích po celém světě. Santalové dřevo, jedno z nejdražších dřev na světě, se pro výrobu vonných tyčinek používá snad od počátků lidstva. Jeho výrazná, dřevitá, hřejivá a dlouho trvající vůně má mnoho výhod. Pojďme prozkoumat, co všechno se skrývá ve vonných tyčinkách ze santalového dřeva a jak můžete načerpat zářivou energii při pálení těchto jedinečných tyčinek.

Původ santalového dřeva

Santalové dřevo je v náboženských pramenech popisováno jako zdroj nejkvalitnějších vůní, a dokonce se traduje, že je to strom, který zasadil sám Pán Bůh. Počátek používání santalu k výrobě vůní je datováno do doby starověké Indie a Egypta (kolem roku 3100 př.n.l.). V sanskrtu je santal nazýván „Chandan“, což v překladu znamená „posvátné dřevo k pálení kadidla“. Pasta ze santalového dřeva, která je v hinduistické ájurvédě a védských pramenech považována za velice posvátnou, se nanáší na čelo během náboženských rituálů a používá se k uctívání různých bohů.

Výhody používání vonných tyčinek santalového dřeva pro zbožné rituály a očistu

Přírodní relaxant

Prvotní překážkou jakéhokoli očistného procesu je existence obav a pochybností o svém vlastním já. Pálení vonných tyčinek ze santalového dřeva během očistných rituálů a meditace potlačuje pocity podrážděnosti a agrese, účinně podporuje otevřenost a soucítění. Povznáší a naplňuje vaši duši mírovou a uklidňující energií.  Povzbuzující a příjemná vůně také očistí vaši mysl od nežádoucích fragmentů zanechaných stresem a úzkostmi.

Odvádí negativní vibrace a navozuje pozitivní atmosféru

Charakteristickým účelem očistného rituálu, chcete-li posvátného obřadu, je vyvolání mocného proudu pozitivní energie. Vůně vonných tyčinek s obsahem santalového dřeva eliminuje nežádoucí pachy a odráží pesimistické myšlenky. Jeho silné a zemité aroma vás může jednoduše pomoci přenést do spirituálního rozměru světa. Podporuje vnitřní optimismus a zlepšuje náladu.

Hojivé a antiseptické vlastnosti

Aroma santalového kadidla, bývalo v minulosti používané jako antiseptický prostředek, údajně čistí vzduch, má antibakteriálními vlastnosti – léčí tělo i mysl. Navozuje klid a zmírňuje vyčerpání…

Jak používat vonné tyčinky ze santalového dřeva k čištění?

Níže uvádíme několik nejlepších způsobů, jak používat tyčinky a jehlánky ze santalového dřeva speciálně pro čištění energie uvnitř a kolem vás.

Potřeba energetické očisty se projeví vždy, kdykoli se do vašeho zatím vyrovnaného života začne vkrádat stres. Může to být na konci náročného pracovního dne nebo i prostě jen v pochmurných dnech, kdy se tak nějak necítíte sami sebou. Jakmile toto nastane, nastává čas najít si klidné místo a zapálit vonné tyčinky ze santalového dřeva. Během vaší meditace, obřad, zpěvu manter či jiných uvolňujících aktivit relaxační vůně santalového dřeva bude povznášet vašeho ducha a zesílí účinky vámi zvolené očisty.

Klasická vůně santalového dřeva je prostě vůně jako žádná jiná. Její posvátná síla může výrazně změnit váš život. Používejte ji ve svém každodenním životě a posilujte svou duchovní sílu pomocí vonných tyčinek santalového dřeva.