Bílý čaj obsahuje buď pouze ochmýřené, nerozvinuté listové pupeny, tzv. tipsy (pouze z pupenů se vyrábí čaj Bai Hao Yin Zhen), nebo tipsy spolu s několika lístky v závislosti na požadovaném druhu čaje (Bai Mu Dan nebo Shou Mei) a jeho kvalitě. Ačkoliv se zdá, že zpracování bílého čaje sestává pouze z utržení čajových lístků, zastavení oxidace a sušení, obsahuje proces více kroků a záleží především na typu čaje, zpracovatelské oblasti, počasí nebo zda budou nebo nebudou lístky lisovány. Lístky bílého čaje se netvarují ani nesvinují. Nálev je bledě zelený až žlutý s nasládlou chutí, příčemž čím více lístků bílý čaj obsahuje, tím výraznější je barva i chuť, ve které přibývají chutě zralého ovoce, dřevin nebo bylin. K původu názvu bílého čaje se váží třeba třeba tyto dvě vysvětlení. První odkazuje na bílými chloupky (tzv. trichomy) bohatě ochmýřené čajové tipsy, druhé na světlou barvu nálevu tipsových bílých čajů.


Příprava bílého čaje

Příprava čínských bílých čajů

Bílé čaje patří k velmi oblíbené sortě čajů. Představíme vám typické zástupce bílých čínských čajů a jejich doporučené návody na přípravu - Shou Mei, Bai Mu Dan a Bai Hao Yin Zhen.


Listy čajovníku

Čínský bílý čaj

V poslední době se do popředí zájmu lidí dostává bílý čaj. Pro svoji chuť a působivé účinky na lidské zdraví bývá často vyhledávaným zbožím na našem trhu. Co je vlastně bílý čaj a odkud pochází? 


Vánoční stromeček

Čajem prodchnutý (nejen) vánoční dárek

Vymyslet originální dárek může být poměrně náročnou záležitostí. Pokud však má váš cílový objekt zálibu v popíjení čaje, máte vyhráno. Vyberte dárek za pomoci našeho dárkového rozcestníku světem čaje.


Různé druhy čajů

Čaj pro každou denní dobu

Čaj může být vaším společníkem v průběhu celého dne. Jeho příprava a popíjení nám umožňují relaxovat, doplnit energii a připravit organismus do přicházejícího dne. 


Ledový čaj

Letní osvěžení v podobě ledových čajů

Více a více se blíží horké letní dny a mnozí určitě uvažujete nad šálkem horkého čaje o jeho přeměně v osvěžující a povzbuzující chladivý nápoj. Povíme vám, jak na to!


Ledový čaj

Recepty plné osvěžujících čajů!

S čajem se dá doslova čarovat a vyjma klasického horkého nápoje s ním vyčarujete pestrou paletu ledových variant do horkých letních dnů.


Čaje a Čína - jak to bylo s čajem v Číně

Čaje a Čína - jak to bylo s čajem v Číně

Čaj je fenomén s krásnou tisíciletou historií protkanou nejrůznějšími legendami a příběhy, které z něj tvoří nápoj doslova magický. Vše kolem čaje se začalo formovat v Číně.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz