Přidat do oblíbených Přidat do porovnání

Tmavý aromatizovaný čaj Pu Erh Fitness

1 071 body do věrnostního systému

Čína

Směs tmavého čaje Pu erh, šípku, jablka, zeleného maté, citronové trávy a aroma. Více

Doprava a platba

od 3,67 €

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
ks
Čína

Směs tmavého čaje Pu erh, šípku, jablka, zeleného maté, citronové trávy a aroma. Více

Doprava a platba

Gramáž čaje Dostupnost Cena  Množství (ks)
Tmavý aromatizovaný čaj Pu Erh Fitness 50 g Skladem 3,67 €
Tmavý aromatizovaný čaj Pu Erh Fitness 200 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
9,79 €
Tmavý aromatizovaný čaj Pu Erh Fitness 1000 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
42,84 €

K výrobě aromatizovaných a ochucených čajů se nejčastěji používá lístků černých, zelených nebo polozelených (oolongů) čajů, kdy přimícháním květů nebo koření k hotovému čaji nebo přidáním různých aromat získáme aromatizovaný čaj. Zelené čaje jsou častěji dochucovány jemnějšími složkami, jako jsou byliny a květy (např. jasmín, orchidej, broskvoň, chryzantéma, ale třeba i opražená rýže). Pro černý čaj je charakteristická plnost a rozsah příchutí, které dovede absorbovat a dále umocnit - vyniká tak ve směsích s výraznějšími prvky, jako je např. koření nebo citrusy. V případě oolongů záleží na stupni jejich oxidace nebo pečení, a na základě toho se vyberou takové složky, které přirozenou chuť čaje neupozadí, ale naopak podpoří o nové chuťové a vonné vrsty. Výjimečné nejsou ani aromatizované tmavé čaje typu Pu Erh kombinující hutnost a typickou "zemitost" těchto čajů s různými druhy květů, částí rostlin nebo kořením.

Složení: tmavý čaj Pu-Erh (85,2 %), šípek, jablka, zelené maté, citrónová tráva a aroma. Alergeny: může obsahovat stopy skořápkových plodů.

Příprava 10g čaje v 0,5l konvičce:

  1. nálev: voda o teplotě cca 95°C, louhovat 3 až 10 minut.

Pozn. k přípravě: uvedené časy jsou orientační a je např. dobré si po určitém čase louhování slít trochu čaje, ochutnat jej a případně celý nálev scedit nebo nechat dál louhovat. Čaj vám má chutnat, a pokud např. preferujete silnější čaje, použijete více lístků, teplejší vodu nebo protáhnete dobu louhování. Nebojte se s čajem experimentovat, jen tak objevíte chutě, které vám budou sedět nejvíce.

Parametry
Balení čaje Zipový sáček s alu vrstvou
Počet nálevů čaje Jeden
Zpracování čaje Fermentované, Aromatizované