Zelený aromatizovaný čaj China Sencha Ovocná zahrada

741 bodů do věrnostního systému

Evropská unie

Zelený čaj aromatizovaný ibiškem, okvětními lístky růže, kousky jablka, bezinkami, červeným a černým rybízem, jahodami, broskví, ananasovým melounem, květy slunečnice, ostružinovým listím, slézem a aromatem. Více

Doprava a platba

od 2,83 €

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
ks
Evropská unie

Zelený čaj aromatizovaný ibiškem, okvětními lístky růže, kousky jablka, bezinkami, červeným a černým rybízem, jahodami, broskví, ananasovým melounem, květy slunečnice, ostružinovým listím, slézem a aromatem. Více

Doprava a platba

Gramáž čaje Dostupnost Cena  Množství (ks)
Zelený aromatizovaný čaj China Sencha Ovocná zahrada 50 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
2,83 €
Zelený aromatizovaný čaj China Sencha Ovocná zahrada 200 g Skladem 7,20 €
Zelený aromatizovaný čaj China Sencha Ovocná zahrada 1000 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
29,66 €

K výrobě aromatizovaných a ochucených čajů se nejčastěji používá lístků černých, zelených nebo polozelených (oolongů) čajů, kdy přimícháním květů nebo koření k hotovému čaji nebo přidáním různých aromat získáme aromatizovaný čaj. Zelené čaje jsou častěji dochucovány jemnějšími složkami, jako jsou byliny a květy (např. jasmín, orchidej, broskvoň, chryzantéma, ale třeba i opražená rýže). Pro černý čaj je charakteristická plnost a rozsah příchutí, které dovede absorbovat a dále umocnit – vyniká tak ve směsích s výraznějšími prvky, jako je např. koření nebo citrusy. V případě oolongů záleží na stupni jejich oxidace nebo pečení, a na základě toho se vyberou takové složky, které přirozenou chuť čaje neupozadí, ale naopak podpoří o nové chuťové a vonné vrsty. Výjimečné nejsou ani aromatizované tmavé čaje typu Pu Erh kombinující hutnost a typickou "zemitost" těchto čajů s různými druhy květů, částí rostlin nebo kořením.

Složení: čínský zelený čaj Sencha, Ibišek, okvětní lístky růže, kousky jablka, bezinky, červený a černý rybíz, jahody, kousky broskve, kousky ananasového melounu, okvětní lístky slunečnice, ostružinové listí, sléz, aroma.

Příprava 10g čaje v 0,5l konvičce:

  1. nálev: voda o teplotě cca 90°C, louhovat cca 3 minuty.

Pozn. k přípravě: uvedené časy jsou orientační a je např. dobré si po určitém čase louhování slít trochu čaje, ochutnat jej a případně celý nálev scedit nebo nechat dál louhovat. Čaj vám má chutnat, a pokud např. preferujete silnější čaje, použijete více lístků, teplejší vodu nebo protáhnete dobu louhování. Nebojte se s čajem experimentovat, jen tak objevíte chutě, které vám budou sedět nejvíce.

Parametry
Počet nálevů čaje Jeden
Zpracování čaje Zelené, Aromatizované