Thajské tyčinky jsou nedílnou součástí rodiny vonných tyčinek. Jejích tradice po celé Asii se nevyhnula žádnému z jejich státu. Tyto tyčinky jsou unikátní svou barevností a květinovou vůní. Specifické jsou také ve svém využití, obvykle nejde jen o aromatické látky a především slouží při modlitbách ke konkrétním božstvům - každá vůně je zde určena pro potěšení jiného božstva. Výroba tyčinek v thajsku probíhá častěji ručně, ale nejsou neobvyklé ani malé továrny. K hlavním přísadám se řadí dřevěné prášky, santalové dřevo, pyl a výtažky z květin, pryskyřice, lepkavý vonný prášek, barviva a parfémové oleje. V současnosti největší oblastí pro výrobu vonných tyčinek je v Thajsku vesnice Dong Deang. Pokud si chcete zpříjemnit svůj pracovní nebo relaxační čas vonnou tyčinkou, doporučuje se v průběhu pálení nechat místnost trochu větranou a najednou spálit jen jednu vonnou tyčinku.

Žádná položka

Druhy vonných tyčinek

Druhy vonných tyčinek

Jedním ze základních dělení je dle země, kde se tyčinky vyrobily. Po tisíciletí se způsoby zpracování a pěstování vonných bylin odlišili kulturou a zvyklostmi obyvatel a tak vzniklo nepřeberné množství vonných tyčinek. 


Jak je to s vonnými tyčinkami?

Jak je to s vonnými tyčinkami?

Výroba a pálení vonných tyčinek je starodávné posvátné umění známé již několik tisíc let. V celé historii lidstva se objevují vonné esence a kadidla a často hráli kadelníci a voňavkáři roli lékařů a lékárníků. 

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Ve vonných tyčinkách se používá nepřeberné množství bylin, okvětních lístků a dřevin. Projděte si v článku níže ty nejzáklanější z nich!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz