Uhelné brikety musíte rozpálit (rozžhavit) například na plotně, v krbu nebo na ohništi (to trvá běžně 15 minut). Dělí se podle toho, z jakého dřeva byly vyrobeny (např.: kokosové brikety ze skořápek kokosů). V podstatě se vesměs jedná o brikety určené ke grilování, ale pozor, ne všechny jsou vhodné! Důležitý je tvar a výhřevnost, neměli by tabák propalovat nebo kazit chuť kouře nepříjemným zápachem. Samorozpalovací nebo taky rychlozápalné uhlíky umožňují rychlé samorozžhavení. Stačí je chvilku podržet nad zapalovačem nebo sirkou a samy se rozžhaví. Doba hoření je cca 40 minut. Pozor při samotném rozpalování uhlíků nepokládejte uhlík na korunku, poněvadž při spalování příměsí, které zajišťují samorozžhavení, vzniká nepříjemný kouř, který zkazí chuť i vůni tabáku! Výrobců je ve světě hodně, a to hlavně v arabských státech, ale výrobky dovezené z těchto států často nesplňují normy na používanou zápalnou směs. Do republiky se dovážejí uhlíky převážně z Nizozemí, Belgie a Anglie, jsou to například uhlíky: Golden coal, Excelsior, Shisha lite. Tento typ uhlíků se používá také pro pálení vonných bylin, dřev, kadidla a dalších esencí.

VAROVÁNÍ
Tyto výrobky jsou vysoce hořlavé. Dokud uhlík žhne, nedotýkejte se jej ani jej nepokládejte na hořlavé předměty. Může způsobit vzplanutí. Pokud chcete uhlík uhasit, ponořte jej do nádoby s vodou.

Rychlé info
Uhlíky 10 ks Shisha Lite 33 mm

Uhlíky 10 ks Shisha Lite 33 mm

Skladem
0,79 €
Samorozpalovací nebo taky rychlozápalné uhlíky pro vodní dýmky průměr 33mm. Kromě klasického použití u kouření vodních dýmek jsou také…
Hodnocení obchodu na Zboží.cz