Vonné kužely, zvané také jako vonné jehlánky nebo, podle nejznámějšího druhu, františky, byly vynalezeny kolem roku 1800 v Japonsku a brzy se rozšířily do celého světa. Vyjma tradičních jehlánků nabízíme také jejich variantu, tzv. „tekoucí dým“ – vonný kouř, který je těžší než vzduch, prochází otvory ve stojánku a vytváří působivý tekoucí kouř, který mile obohatí vaše chvíle odpočinku a relaxace. Stojánky mají nejrůznější provedení a připomínají např. zenový vodopád, lotosový květ, jezírko nebo malé oblázky naskládané na sobě. Jehlánek (příp. kužel) obsahuje směs voňavých bylinek, éterických olejů, dřeva a pryskyřic, kde během hoření díky tvaru nedochází k opadávání popela. Dbát je potřeba na podklad, který musí být z nehořlavého materiálu. Možnosti využití vonných jehlánků jsou široké a vyjma navození chvílí klidu a pohody výtečně poslouží při meditaci, jógových cvičení, práci, studiu, očistě od negativních energií a obecně v aromaterapii. Díky poměrně přesnému času hoření jimi také můžeme ohraničovat dobu trvání našich činností. Velký výčet jednotlivých složek s možnostmi jejich vzužití nejdete v tomto nebo v tomto článku.


Zapálená vonná tyčinka

Jak je to s vonnými tyčinkami?

Výroba a pálení vonných tyčinek je starodávné posvátné umění známé již několik tisíc let. V celé historii lidstva se objevují vonné esence a kadidla a často hráli kadelníci a voňavkáři roli lékařů a lékárníků. 

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Ve vonných tyčinkách se používá nepřeberné množství bylin, okvětních lístků a dřevin. Projděte si v článku níže ty nejzáklanější z nich!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz