Čajové náčiní a propriety si užijete především pokud pro vás čaj představuje něco více, než rychlý ranní nápoj. Ideální jsou např. pro čajové rituály nebo pokud chcete s čajem relaxovat a užít si jeho přípravu a popíjení se vším všudy a všemi smysly. Pokud byste se vydali do zemí původu čaje, postupně byste poznali široké spektrum nejrůznějších doplňků, které usnaďnují a zpestřují přípravu čaje nebo umožňují provádění specifických čajových rituálů. Může jít o přesýpací hodiny a teploměry, které využijete především, pokud s čaji začínáte, dále o čajové filtry, nebo nerezové a bambusové sítka, které jsou nezbytné při slévání čajového nálevu a dózy a prachovnice nezbytné pro správné uchování čajových lístků. K proprietám nezbytným pro obřad patří gong fu sada, jemné sítko, sléváček, čajová soška, čajová utěrka, náčiní na ceremoniální přípravu japonského práškového čaje matcha (např. chaschaki a chasen) nebo třeba na porcování Pu Erhu. Vynechat nelze ani knihy o čaji, které jsou zdrojem všemožných informací pro začátečníky i pokročilé.


Skladování čaje

Jak správně skladovat čaj

Chcete vědět, jak uskladnit čaj? Pokud čaj nakupujete ve větším množství nebo jej uchováváte po delší čas, dbejte na jeho správné uskladnění, které vám pomůže uchovat chuť a vůni čaje.


Gong Fu sada

Sestavte si sadu na rituál Gong Fu Cha

Čajový rituál Gong Fu Cha představuje nejen dokonalou přípravu čaje, ale také jeho dokonalé poznání způsob relaxace a tradiční ceremonii, která byla součástí čínského císařského dvora.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz