Černý čaj Anhui Keemun Curly Pekoe Special

1 050 bodů do věrnostního systému

Čína

Základní třída velmi známého čaje nazývaného také Qi Men neboli Čchi men, podle okrsku v provincii Anhui, z kterého pochází. Více

Doprava a platba

od 240 Kč

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
ks
Čína

Základní třída velmi známého čaje nazývaného také Qi Men neboli Čchi men, podle okrsku v provincii Anhui, z kterého pochází. Více

Doprava a platba

Gramáž čaje Dostupnost Cena  Množství (ks)
Černý čaj Anhui Keemun Curly Pekoe Special 200 g Skladem 240 Kč
Černý čaj Anhui Keemun Curly Pekoe Special 1000 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
1 050 Kč

Čínský černý čaj nezaměnitelné chuti, za kterou vděčí ojedinělé odrůdě čajovníku, ze které se vyrábí. Nálev červenavé barvy, sladké květové aroma s mírnými čokoládovými a medovými podtóny. Lístky jsou svinovány do podoby drobných pokroucených jehliček.

Provincie Anhui je důležitou produkční oblastí a domovem mnoha druhů čaje včetně čaje Keemun. Keemun (nebo Qi Men) je některými popisován jako burgundské víno mezi čínskými čaji. Vznikl v oblasti Qi Men, po které je pojmenován. Zajímavostí některých variant tohoto čaje je možnost jejich zrání za správného skladování, což údajně vede k lepší barvě nálevu a celkové chuti čaje.

Příprava 8 g čaje v 0,5l konvičce:

  1. nálev: voda o teplotě cca 95°C, louhovat přibližně 3 minuty.

Pozn. k přípravě: uvedené časy jsou orientační a je např. dobré si po určitém čase louhování slít trochu čaje, ochutnat jej a případně celý nálev scedit nebo nechat dál louhovat. Čaj vám má chutnat, a pokud např. preferujete silnější čaje, použijete více lístků, teplejší vodu nebo protáhnete dobu louhování. Nebojte se s čajem experimentovat, jen tak objevíte chutě, které vám budou sedět nejvíce.

Parametry
Balení čaje Zipový sáček s alu vrstvou
Počet nálevů čaje Jeden
Zpracování čaje Černé (červené)