Černý čaj Ceylon Sabaragamuwa New Laksakanda FBOPFEXSP

174 bodů do věrnostního systému

Cejlon - Srí Lanka

Vynikající černý čaj ze Srí Lanky z provinice Sabaragamuwa a čajové zahrady New Laksakanda s vysokým podílem stříbrných tipsů. Více

Doprava a platba

od 174 Kč

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
ks
Cejlon - Srí Lanka

Vynikající černý čaj ze Srí Lanky z provinice Sabaragamuwa a čajové zahrady New Laksakanda s vysokým podílem stříbrných tipsů. Více

Doprava a platba

Gramáž čaje Dostupnost Cena  Množství (ks)
Černý čaj Ceylon Sabaragamuwa New Laksakanda FBOPFEXSP 100 g Skladem 174 Kč
Černý čaj Ceylon Sabaragamuwa New Laksakanda FBOPFEXSP 1000 g Dočasně vyprodáno
Sledovat dostupnost
1 436 Kč

Výborný černý cejlonský čaj vysoké kvality s vysokým podílem stříbrných tipsů. Typická lahodná chuť černých čajů sorty FBOPFEXSP s hladkými tóny čokolády a sladkého ovoce.

Cejlonský region Sabaragamuwa se rozkládá v jihozápadní části ostrova. Terén je převážně kopcovitý s velkým počtem říček a potoku, které vytvářejí v krajině malebná údolí. Klima je zde podobné tropickému deštnému pralesu.

Čajová zahrada New Laksakanda se nachází poblíž přírodní rezervace Sri Pada, ve které leží posvátná Adamova hora (Adam´s peak). Nezvyklá prohlubeň poblíž vrcholku hory je považována za otisk Buddhovy nohy, když vystoupil na nebesa a většina obyvatel Srí Lanky tuto horu aspoň jednou za život navštíví.

Příprava 10g čaje v 0,5l konvičce:

1. nálev: voda o teplotě cca 90°C, louhovat 3 až 4 minuty.

Pozn. k přípravě: uvedené časy jsou orientační a je např. dobré si po určitém čase louhování slít trochu čaje, ochutnat jej a případně celý nálev scedit nebo nechat dál louhovat. Čaj vám má chutnat, a pokud např. preferujete silnější čaje, použijete více lístků, teplejší vodu nebo protáhnete dobu louhování. Nebojte se s čajem experimentovat, jen tak objevíte chutě, které vám budou sedět nejvíce.

Parametry
Balení čaje Zipový sáček s alu vrstvou
Počet nálevů čaje Jeden
Zpracování čaje Černé (červené)