Turecké kalhoty neboli aladinky či harémky nabízíme v široké paletě barev, materiálů a vzorů od bavlněných po viskózové. Každý si tak najde svůj styl a barevnou kombinaci, která doplní a oživí váš šatník. Aladinky se hodí pro každou příležitost a sluší každé ženě, vhodné jsou i pro těhotné. Původ těchto kalhot sahá až do 16. století k počátkům břišních tanců, kdy dívky nosily pod sukněmi na cvičení kalhoty. Ve zemích těchto harémových tanců panují vyšší teploty než u nás, proto se zde brzy objevil oděv spojující sukni a kalhoty do jednoho kusu oblečení. Aladinky jsou vzdušné a velmi pohodlné, což je předurčuje pro velkou spoustu letních nebo domácích aktivit, ať se jedná o procházky, meditace, cvičení jógy nebo orientálních tanců. Jestliže vám jsou země Orientu blízké, ponořte se do naší pestré nabídky oblečení, kterým se můžete obléct téměř od hlavy až k patě v každém ročním období a za každého počasí. Textilní zboží pečlivě vybíráme přímo v místech, kde tento styl oblékání patří ke všednímu životu. Při výběru oblečení se snažíme se upřednostňovat malé výrobce, jejichž zboží oplývá tím pravým orientálním kouzlem.


Harémové kalhoty aladinky

Harémové kalhoty tzv. aladinky

Mezi stálice orientálního oblečení patří již několik desetiletí harémové kalhoty - tzv. aladinky. V naší nabídce najdete velké množství různých střihů a vzorů. V zemích původu se objevují Indie, Indonésie, nejčastěji však právě Thajsko.


Harémové kalhoty Aladin

Harémové kalhoty Aladinky

Aladinky či Aladdinky, kalhoty se sníženým sedem známé také jako Harémové kalhoty zkráceně Harémky, se dostávají opět do popředí módních trendů.

Jak měřit textil?

Jak měřit textil?

Nevíte si rady s našimi rozměry zboží? Nahlédněte do našeho rádce!