Výroba vonných tyčinek je starodávné posvátné umění. Vonné tyčinky se připravují z čistě přírodních surovin jakými jsou sušené květy, byliny, santalové dřevo, kůra exotických stromů atd., které se nejdříve rozemelou na velmi jemný prášek. Dále se přidávají esenciální vonné oleje a med, čímž se získá velice jemná pasta, která se ručně rolováním nanáší na tenká bambusová dřívka. Poté se vonné tyčinky rozloží a nechají vyschnout na slunci. Pálením vonných tyčinek můžeme podporovat relaxaci, spánek, koncentraci, kreativitu, motivaci nebo sexuální touhu. Různé vůně vyvolávají různé pocity, působí na lidské smysly a ovlivňují psychiku. Vůně tak můžeme použít k vyvolání určité odpovědi naší psychiky a stimulovat oblast našeho zájmu, přičemž s tak širokou paletou přísad, ze kterých jsou vonné tyčinky vyrobeny, máme skutečně velké pole působnosti. Vonné tyčinky se používají také již tisíce let při chrámových obřadech. Můžeme se o nich dočíst ve starodávných védských písmech, a to že vonné tyčinky obětované Božstvům v chrámu dokážou osvobodit živé bytosti z těl duchů a vytvořit atmosféru oddanosti a lásky k Bohu.

Rychlé info
Stojan na VT Hamsa 12 cm

Stojan na VT Hamsa 12 cm

Dočasně vyprodáno
145 Kč
Malý dřevěný stojánek na vonné tyčinky zdobený - Hamsa.

Jak používat vonné tyčinky?

Jak používat vonné tyčinky?

Nejrozšířenější a neoblíbenější vonné směsi k pálení jsou dnes vonné tyčinky. A i přes svou letitou historii si uchovaly své místo v moderním světě. Vonný dým slouží nejen k tomu, aby krásně provoněl váš domov, ale může být také velmi uklidňující pro vaši mysl. 


Květy jasmínu

Vonné tyčinky s ušlechtilou vůní jasmínu

Vonné tyčinky se vyznačují ušlechtilou jemnou vůní jasmínu s typickými prvky této hedvábné květinové esence utkané z darů noci. Tyčinky zapalujte k vytvoření atmosféry klidu a pohody, uvolnění napětí, tišení úzkosti, či při meditaci nebo posílení spirituality, kterou tato vůně dokáže navodit.


Vonné tyčinky do bytu - druhá část

Vonné tyčinky do bytu - druhá část

Mýtus, rituál a symbol, odvěcí společníci lidstva… promlouvají o pradávných silách, co stvořily Svět a veškeré bytí, silách tak mocných že mohly učinit naprosto cokoli. Není divu, že se jim malé lidské bytosti chtěly přiblížit, poděkovat, či se jim odvděčit. Abychom pochopili původ kadidla a vonných směsí k vykuřování, musíme se vydat na tisíciletou cestu zpět v čase.


Vonné tyčinky do bytu - první část

Vonné tyčinky do bytu - první část

Pálení vonných tyčinek je požitkem pro naše smysly, nejenom pro náš citlivý nos, který se logicky nabízí jako první, ale také pro oko. Výběr kvalitní směsi vám zaručí dlouhotrvající vůni, která zůstává přítomná ještě několik hodin po uhašení tyčinky. 


Vonné tyčinky s vůní levandule

Vonné tyčinky s vůní levandule

Není snad na světě ten, kdo by neznal křehkou krásu levandule. Podivuhodnou bylinu, ve které se snoubí tolik úžasných vlastností. Je nádherná na pohled, její vůně je neopakovatelná, má odstín, který propůjčil název jedné z nejkrásnějších barev a má řadu léčivých účinků. 


Vonné tyčinky s vůní musk (pižmo, mošus)

Vonné tyčinky s vůní musk (pižmo, mošus)

Nejpříjemnější ze všech vůní a nejintenzivnější ze všech vonných látek živočišného původu je MUSK (pižmo, „musk“ je anglický název látky, jinak také zvané „mošus“). Vůně je velmi často označovaná jako „čistá“. Má neuvěřitelnou stálost. Říká se, že kdybyste do kapesníku upustili kapku pižmového oleje, ucítíte ji i za 40 let. 


Listy patchouli (pačuli)

Vonné tyčinky s exotickou vůní pačuli (patchouli)

Patchouli je tropická keřovitá bylina s drobnými světle růžovými až nafialovělými květy.  A na rozdíl od její příbuzné levandule, která patří do stejné čeledi hluchavkovitých, se její esence získává z listů (u levandule jsou to květy). Její přirozený výskyt se původně nacházel v Indii a odtud se její pěstování rozšířilo do Číny, Indonésie, Malajsie, Vietnamu a dále.


Nezralé makovice

Vonné tyčinky s euforickou vůní opia

Kdo by odolal tajemné esenci s nádechem zakázaného ovoce a dobrodružství. Vůně opia se skrývá v srdci máku. Tahle jemná kráska se sladce květinovou vůní, která zdobí zahrady a louky po celém světě se stala zdrojem neskutečného bohatství i nepopsatelného utrpení. 


Pálení posvátného dřeva - Palo Santo

Vonné tyčinky s vůní posvátného dřeva Palo Santo

Palo santo je vzácná dřevina středoamerického stromu a pro tuto oblast má velký duchovní význam. Na první pohled můžeme shledat paralelu se santalovým dřevem, které se používalo pro podobné účely. Posvátný strom (španělsky palo santo) a jeho dřevo se používalo jako vykuřovadlo již od dob starých Inků.


Strom Croton lechleri

Vonné tyčinky s tajemnou vůní Dračí krve

Tento fantastický název v nás dokáže vykouzlit barvité představy o bájných tvorech se šupinatým tělem a mocnými křídly, kteří chrlí z chřtánu oheň. Prolétají nad krajinou, která se právě rodí a je tak nová, že ji ještě nikdo nestačil popsat ani spatřit.


Santálové dřevo - Sandalwood

Posvátná vůně vonných tyčinek ze santálového dřeva

Santalové dřevo je považováno za jeden z nejposvátnějších prvků v rozličných náboženstvích po celém světě. Jeho výrazná, dřevitá, hřejivá a dlouho trvající vůně má mnoho výhod. Pojďme prozkoumat, co všechno se skrývá ve vonných tyčinkách ze santalového dřeva a jak můžete načerpat zářivou energii při pálení těchto jedinečných tyčinek.


Vonné tyčinky Nag Champa

Nag Champa – nejslavnější vůně ze světa vonných tyčinek

Nag champa je jedna z nejoblíbenějších a nejslavnějších vůní ze světa vonných tyčinek. Když k nám na prodejnu přijdou zákazníci a hledají „takovou tu nejznámější vůni“ u vonných tyčinek, je nám jasné, že hledají právě tuto směs.


Vonné tyčinky

Druhy vonných tyčinek

Jedním ze základních dělení je dle země, kde se tyčinky vyrobily. Po tisíciletí se způsoby zpracování a pěstování vonných bylin odlišili kulturou a zvyklostmi obyvatel a tak vzniklo nepřeberné množství vonných tyčinek. 


Zapálená vonná tyčinka

Jak je to s vonnými tyčinkami?

Výroba a pálení vonných tyčinek je starodávné posvátné umění známé již několik tisíc let. V celé historii lidstva se objevují vonné esence a kadidla a často hráli kadelníci a voňavkáři roli lékařů a lékárníků. 

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Nejčastější vůně vonných tyčinek

Ve vonných tyčinkách se používá nepřeberné množství bylin, okvětních lístků a dřevin. Projděte si v článku níže ty nejzáklanější z nich!


Jaké druhy vonných tyčinek u nás najdete

Jaké druhy vonných tyčinek u nás najdete

Jedním ze základních dělení je dle země, kde se tyčinky vyrobily. Po tisíciletí se způsoby zpracování a pěstování vonných bylin odlišili kulturou a zvyklostmi obyvatel a tak vzniklo nepřeberné množství vonných tyčinek. 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz